Anasayfa / Genel / Cin’li Haber
Cin’li Haber

Cin’li Haber

Fotoğraf © Serdar Yağcı

19 Kasım’da gazetelerde “Cin’li muhabbet faciayla bitti” başlıklı bir haber çıktı. Haberin başlığından da anlaşılacağı gibi ortada kötü bir durum söz konusu ve bu durumun cinlerle bir alakası var. Acaba öyle mi? Haberi beraberce okuyalım.

Genç anaokulu öğretmeni Zeynep Bağırgan, eğlence dönüşü erkek arkadaşına ‘reenkarnasyon ve cin çağırmak’tan bahsetti. Evlerine geldikten sonra hava almak için balkona çıkan genç öğretmen, 8’inci kattan beton zemine düşerek can verdi.

Bu habere yorum yapmadan önce hayatını kaybeden öğretmene başsağlığı kalanlara da sabır diliyorum. Ancak insan sormadan edemiyor. Yaşanan bu dramdan önce yapılmış olan muhabbetin cinlerle alakalı olması, olayların gidişatına bir etkisi var mı ki böyle bir başlık atılma ihtiyacı duyulmuş? Acaba bu faciadan önce yaprak sarma dolma nasıl yapılır muhabbeti yapılmış olsa bu haberin başlığı şöyle mi olacaktı. “Yaprak Sarmalı Muhabbet Faciayla Bitti”

Gazetecilerin bir haberi okutmak ve güya daha ilginç kılmak için her zaman başvurdukları bu eski kızılderili oyunlarına hala kanan var mı? Haberi sonuna kadar okuyan kişiler aslında olayın cinlerle hiçbir alakası olmadığını öğrenince yaşadıkları aldatılmışlık duygusu o haberi yazanın eksi hanesine bir çentik atmıyor mu?

Sizi bilmem ama ben haberi okuyunca cin çarpmışa döndüm.

Hakkında Serdar Yağcı

Başlamanın en iyi yolu, konuşmayı kesip, yapmaya koyulmaktır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top