Anasayfa / Etiket Arşivi: fotoğraf

Etiket Arşivi: fotoğraf

Fotoğraf ve Sanat

Fotoğraf ve Sanat

Özelikle dijital fotoğrafçılıkla beraber fotoğrafçı, sanatçı, fotoğraf sanatçısı, fotoğraf sanatı gibi kavramların toplumda sıkça ve yanlış olarak kullanıldığına tanık oluyorum. Bu yazımda tüm bu kavramların üzerinden geçerek kendi tanımlarımı aktaracağım... Devamını Oku »

Çernobil – Terk Edilmiş Hayatlar

Çernobil – Terk Edilmiş Hayatlar

Bilimkurgu filmler dünyanın nükleer atıklarla kirlenmesi sonucu insanların yaşayacak başka yerler aramasını oldukça sık konu eder. Yüzyıllarca gelecekte geçen bu hayal ürünü senaryo, Ukrayna halkı için gerçeğin ta kendisidir ve 27 yıl önce gerçekleşmiştir. Devamını Oku »

Fotoğrafta Beyaz Ayarı

Fotoğrafta Beyaz Ayarı

Bir gün ıssız bir ormanda yapayalnız yürüyorsunuz. Üstelik gece yarısı. Her yer karanlık. Birden karşınıza bir uzaylı çıkıyor. Şansa bak ki sizin yanınızda fotoğraf makineniz var. Devamını Oku »

Güneşin Doğduğu Yerdeyim

Güneşin Doğduğu Yerdeyim

Denizin ortasında bir ejderhanın sırtını andıran dik yamaçlar arasında hafif bir sis tabakasını yararak ağır ağır ilerleyen ahşap teknenin içinde zaman duruyor sanki... Devamını Oku »

Beni Kendimden Uzaklaştıracak Keşif

Beni Kendimden Uzaklaştıracak Keşif

Beni kendimden uzaklaştıracak keşif yolculuklarımdan biri de 2008 Mart ayında başlamıştı. Fotoğrafçı dostlarımla Arjantin’in başkenti Buenos Aires’te buluşmak için sözleştiğimizde sadece koca bir okyanusu değil aynı zamanda güney yarımküreye de geçecek olmanın heyecanını yaşıyordum. Devamını Oku »

Sergi Davetiyem
Scroll To Top