Anasayfa / Etiket Arşivi: gezi

Etiket Arşivi: gezi

Hindistan’daki Son Günlerim

Hindistan’daki Son Günlerim

Trafik lambalarının durdurmakta kifayetsiz kaldığı, geniş caddelerde düzensiz bir şekilde akan yoğun trafiğin birden durduğunu fark ettim. Arabalardaki bu hareketsizliğin sebebi, neredeyse ölmek üzerinde olan, kaburga kemikleri ve derisinden başka geriye hiçbir şey kalmamış derecede zayıf, hasta, halsiz, üzerinde pirelerin oynaştığı bir sokak köpeğinin karşıdan karşıya geçmeye yeltenmesiydi. Devamını Oku »

Himalayalar’da Bir Hafta

Himalayalar’da Bir Hafta

Nepal'de 1-2 hafta kadar kalmayı planlıyordum. Katmandu sokaklarında bu süreyi nasıl geçireceğimi düşünerek dolaşıyordum. Himalayalar'da bir trekking yakışır düşüncesindeydim. Devamını Oku »

Nepal’de Bir Otobüs Yolculuğu

Nepal’de Bir Otobüs Yolculuğu

Hindistan-Nepal sınırını yayan olarak geçtikten sonra Katmandu'ya gidecek gece otobüsünden biletimi aldım. Ancak otobüsün tam olarak saat kaçta kalkacağı belli değil. Akşam üstüne kadar bekleyeceğiz... Devamını Oku »

Varanasi’de Ölmek

Varanasi’de Ölmek

Kalabalığın arasında dualar eşliğinde nehre doğru ilerlerken o gün nelerle karşılacağımla ilgili hiç bir fikrim yoktu. Ganj'a yaklaştığımızı, kalabalığın yan sokaklardan katılımlarla artmasının yanı sıra, ne olduğunu anlamadığım kesif bir kokunun da artmasıyla anlıyordum... Devamını Oku »

Guruyu Ararken

Guruyu Ararken

Yeni Delhi havaalanına indiğimde gece yarısı saat 03:00 idi. Bundan sonra ne yapacağımı, nerede kalacağımı bilmiyordum. Devamını Oku »

Yeni Delhi’de Bir Gece

Yeni Delhi’de Bir Gece

Gece yarısı vardığım Yeni Delhi havaalanından bindiğim taksiciye beni bir otele götürmesini istedim. Otoyolda hızla uykuya dalmış Delhi'nin şehir merkezine doğru ilerledik. Umarım iyi bir otel bulurum diye beklerken taksici bir kapının önünde durdu... Devamını Oku »

Çan sesleri arasında 13. yüzyıla zaman yolculuğum

Çan sesleri arasında 13. yüzyıla zaman yolculuğum

Güneydoğu Avrupa’da, Adriyatik Denizi kıyısında, Bosna Hersek ve Slovenya arasında yer alan Hırvatistan’ın son yıllarda Akdeniz’in gözde ülkelerinden biri olarak adını sıkça duyar olmuştum. Çan sesleri arasında 13. yüzyıla bir zaman yolculuğu yapmak ve kristal parlaklığındaki Adriyatik denizinin balıklarının tadına bakmak için Dalmaçya’nın incileri Dubrovnik, Split, Trogir ve Zadar’a 5 günlük bir yolculuk planlıyorum. Devamını Oku »

Beni Kendimden Uzaklaştıracak Keşif

Beni Kendimden Uzaklaştıracak Keşif

Beni kendimden uzaklaştıracak keşif yolculuklarımdan biri de 2008 Mart ayında başlamıştı. Fotoğrafçı dostlarımla Arjantin’in başkenti Buenos Aires’te buluşmak için sözleştiğimizde sadece koca bir okyanusu değil aynı zamanda güney yarımküreye de geçecek olmanın heyecanını yaşıyordum. Devamını Oku »

Scroll To Top