Anasayfa / Fotoğraf / Photoshop Her Şeye Kadir midir?
Photoshop Her Şeye Kadir midir?

Photoshop Her Şeye Kadir midir?

Kimi insanlarda Photoshop’ın her şeye kadir olduğuna dair bir inanış vardır. Dolayısıyla aşağıdaki gibi bir diyalog muhtemeldir.

– Ayy nolur bir fotoğrafımı çeker misin? Güzel olayım ama.
– Tabi ablacım, neden olmasın?
–  Yaa benim şu gözümün altında biraz kırışıklıklar var biliyor musun? Bir de bak hafif yandan bakınca başımı da öne eğdiğimde bir gıdı görünüyor. Onları Fotoşop’da halledersin di mi?
– Çalışırım.
– Saçlarım şu anda permalı. Bu tarzdan sıkıldım da. Aslında bugün kuaförüme uğrayacaktım ama alışverişten zamanım kalmadı. Sen şimdi Fotoşop’da bu kumral saçları sarıya boyayıp bir de düzleştirebilir misin?
– Oha (içinden)
– Ha bir de geçen gün kuru temizlemeye bıraktığım uzun kırmızı elbisemi almaya fırsatım olmadı, üzerimdeki kısa mavi elbise yerine onu giydiriver.
– Abla sen beni ne zannettin, sihirbaz mı?
– Ha sen Fotoşop neyim bilmiyorsun o zaman.
– Abla senin bu söylediklerinin Photoshop’ta yapmanın maliyeti, senin fotoğraf çekilmeden önce hazırlanarak gelmenden çok daha fazla. Mesele bilmek veya bilmemek, imkanlı veya imkansız olması değil. Mesele değip değmeyeceği. Kaldı ki hiçbir şeyin çakması aslı gibi olmaz.
– Ne demek istiyorsun? Kötü bişey galiba?
– Hayır hayır ablacım. Ne münasebet? O kadar güzelsiniz ki Photoshop’a ihtiyacınız yok demek istiyorum.

Hakkında Serdar Yağcı

Başlamanın en iyi yolu, konuşmayı kesip, yapmaya koyulmaktır.

2 yorum

  1. ismail esentürk

    ve photoshop kadını yarattı 🙂 çirkin kız yoktur fotoğrafları siyah beyaz yapamayan kız vardır photoshop gibi düzenleme programlarını kullanıp tiplerini kendileriyle alakasız birine çeviriyorlar önce kırmızı göz düzeltme yapar sonra yüzündeki sivilcelere bir beyaz ton hop sana photoshop güzeli 🙂

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Scroll To Top