Anasayfa / Bilişim / iDoktor AppStore’da
iDoktor AppStore’da

iDoktor AppStore’da

İndirmek için tıklayınız.

iDoktor, sağlık şikayetlerinden yola çıkarak belirti taraması yapar, tarama testi boyunca işaretlediğiniz belirtilerin bir sağlık sorununun belirtilerine benzeyip benzemediğini kontrol eder, bir benzerlik bulursa olası sağlık durumunuz hakkında bilgilendirir ve ilgili uzman doktora yönlendirir.

Bu uygulamanın web sitesi www.diagnoscope.com 10. Altın Örümcek web yarışmasında sağlık alanında 1. seçilerek Türkiye’nin en başarılı sağlık sitesi olmuştur.

Diagnoscope, Pamukkale Üniversitesi Teknokent bünyesinde geliştirilmiş olup tıp fakültesi öğrencilerinin eğitiminde simülasyon aracı olarak kullanılmaya başlanmıştır.

Bu uygulama INTERNET BAĞLANTISINA İHTİYAÇ DUYAR.

AMAÇLAR:

Bu uygulamayı kullananların:

1. Kendi sağlık durumlarıyla ilgili farkındalıklarını artırarak sağlık kontrolünden geçmeleri için önerilerde bulunmak, bu sayede olası bir sağlık sorununun erken fark edilmesine yardımcı olmak
2. Sağlık sorunlarının tıbbın hangi uzmanlık alanını ilgilendirebileceği konusunda yardımcı olmak, bu sayede ilk randevulardaki hatalı başvuru sayısını azaltmak

ÖZELLİKLER:

1. Tüm yaş gruplarına yönelik tarama yapar.
2. 200’ü aşkın hastalık üzerinden belirti taraması yapar.
3. 500’ü aşkın belirti tanımını içerir.
4. Fotoğraflarla zenginleştirilmiştir. Kullanımı kolay, pratik bir uygulamadır.

Özel gün ve haftalardaki indirimleri kaçırmamak için Twitter’da @iDoktorum üzerinden takip ediniz.

İndirmek için tıklayınız.

 

Hakkında Serdar Yağcı

Başlamanın en iyi yolu, konuşmayı kesip, yapmaya koyulmaktır.

Bir yorum

  1. Seray Öney Doğanyiğit

    Serdar bey merhabalar,

    İstanbul Bilgi üniversitesinde Sağlık iletişimi üzerine çalışan bir araştırma görevlisiyim. Mobil Sağlık ve Sağlıkta teknoloji kullanımı üzerine bir araştırma yapmaktayım. Geniş bir literatür taramasına değindiğim çalışmanın Türkiye sahasında bu konuda yapılmış olan çalışmalara değinmekteyim. Ayrıca Türkiye’de türk içeriklerle yapılmış bir uygulamanın da teknoloji Kabul modeline göre analizini yapmak istiyorum. Böyle bir saha araştırırıken sizin uygulamanıza rastladım ve satın alıp kullandım. Faydalı olduğunu düşündüğüm bu programın kullanıcı faydasını ve kullanabilirliğini ölçmek isterim… Dolayısıyla ayrınıtıya girmeden önce bu uygulamayı akademik bir platformda analiz ettirmeyi düşünür müsünüz?

    teşekkürler,Seray

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top